koty rasowe życie z kotem

Długi weekend z kotem

2016-06-08

Drugi rok z rzędu spędziliśmy długi weekend z kotem – w tym samym ośrodku nad jeziorem, a nawet w tym samym domku. Relację z zeszłorocznego wyjazdu znajdziecie tutaj.

Odwaga i nocne spacery

Nie wiem, na ile kot mógł pamiętać miejsce sprzed roku, ale tym razem czuł się dużo swobodniej i chętniej wychodził na spacery po lesie. W ciągu dnia pozwalałam mu ganiać bez smyczy, chociaż „ganiać” w tym przypadku to gruba przesada – były to raczej ostrożne przechadzki wokół domku z przystankiem na skubanie trawki. Teren ośrodka jest ogrodzony, więc chodząc za kotem jak cień czułam, że jest bezpiecznie. Urządzaliśmy też nocne spacery, ale te odbywały się już w szelkach – inaczej Nikon byłby nie do upilnowania.

Nowe znajomości

Nasz kot nigdy nie poznał tyle świata, co na tym wyjeździe. Moje ulubione wspomnienie to nocne spotkanie z ropuchami. Nikon obwąchiwał je, trącał łapą i był ze wszech miar oczarowany niepojętym dla niego zjawiskiem.

Wyjazd z kotem – warto?

Widzę, że sporo osób zastanawia się, czy warto wyjeżdżać z kotem. Mimo początkowego stresu, jakiego dostarcza pakowanie i podróż, jeszcze nigdy tego nie żałowałam. Do niewątpliwych zalet wspólnego wyjazdu należą najlepsza z możliwych opieka (bo własna!) i brak nudy, często towarzyszącej kotu, gdy opiekunowie zastępczy są tylko dochodzący. Oczywiście nie wszystkie miejsca nadają się, by zabrać tam zwierzaka, a także nie każdy kot będzie się komfortowo czuł w nieznanym miejscu. Warto wyjechać i przekonać się na własnym kocie.

Jak przygotować się do urlopu z kotem opisałam w tym wpisie. Powodzenia!

Szary kot na wakacjach

Spacery z kotem

Kot rosyjski niebieski zabrany na urlop

Wyjazd z kotem na wakacje

kot rosyjski niebieski na wakacjach

Kot rosyjski na wakacjachWyjazd z kotem rosyjskim las

 

Zobacz również

8 komentarzy

 • Reply waan 2016-06-10 at 11:28

  zazdraszam :) musimy kiedys Mańki wyprowadzic na taki wyjazdowy spacer :)

  • Reply Kot Kotton 2016-06-10 at 12:07

   Polecam! Ale ostrzegam, że mogą nie chcieć wrócić :D

 • Reply Tysia 2016-07-07 at 12:54

  Piękny Nikon :) A czytając artykuł jestem pełna podziwu, myślimy właśnie nad wakacjami ale jestem pełna obaw czy zostawiać naszych dwóch urwisów samych z opiekunami czy zabierać je gdzieś. Ja chyba za dużo panikuję, bo bym nie umiała z nimi gdzieś pojechać.

  • Reply Kot Kotton 2016-07-07 at 14:22

   Hej Tysia, wszystko zależy, gdzie jedziesz i co planujesz robić. Jak widzisz my byliśmy nad jeziorem, 3 godziny drogi od domu. Domki w lesie, spokój i cisza. Teraz zabieram Nikona na weekend w góry, ale mieszkamy u rodziny. Gdybym jechała do hotelu, bardzo daleko albo z planem, że cały dzień zwiedzam i nie ma nas w ogóle z kotem, to wolałabym zostawić Nikona z opiekunami. Pojedź raz na krótko i zobacz jak będą się zachowywać, może się spodobają wyjazdy :)

 • Reply Ola 2016-07-07 at 14:39

  A mogłabyś udostępnić nazwę tego ośrodka?:) Chciałabym wybrać się z mężem i kotem na kilka dni urlopu, ale niestety większość miejsc odmawia pobytu ze zwierzętami:(

  • Reply Kot Kotton 2016-07-07 at 15:12

   Dzierżoniów w Lubrzy, woj. lubuskie (byliśmy z Nikonem 2 razy). Moi rodzice też są teraz ze swoim kotem nad morzem i tylko raz zdarzyło im się, że odmówiono im zabrania zwierzaka. Powoli nawet hotele pozwalają na kociaki, chociaż opłaty bywają zabójcze ;) A skąd jesteś?

   • Reply Ola 2016-07-07 at 15:57

    Poznań. Z tego co widziałam na mapie to od nas odległość jest idealna, nie za blisko i nie za daleko:) Dziękuję za namiar:) Mam nadzieję, że będą mieli wolne miejsca w sierpniu! Z przyjazdem ze zwierzęciem jest różnie, chociaż faktycznie ostatnio słyszę od znajomych, że coraz przychylniej patrzą na kocie towarzystwo. Na 5 miejsc w 4 powiedzieli, że nie ma takiej możliwości, a w 5 chcieli absurdalną kwotę za pobyt kota. W tamtym roku w jednym miejscu na Kaszubach (Małe Sworne Gacie) nie było z tym problemu i opłata była symboliczna, ale ostatecznie pojechaliśmy bez kota.

    • Reply Kot Kotton 2016-07-07 at 16:03

     Jeśli chcecie mieć wygodę, weźcie ten większy domek – wtedy jest „salon” z kanapą i sypialnia. Opłata za zwierzaka to około 7-8 zł za noc. Jest cisza, las, można z kotem pochodzić po ośrodku :)

  Zostaw Komentarz

  Używamy ciasteczek Więcej

  W ramach naszego bloga używamy plików cookies wyłącznie w celach statystycznych/analitycznych. Czytając Kotton.pl wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

  Zamknij