inne tematy

8 powodów, dla których warto mieć kota

2024-03-28
Dlaczego warto mieć kota

Patrząc na mojego kota, niezmiennie od 12 lat, zachwycam się, jaki jest doskonały. To chodząca piękność, puszystość i klasa. A jakby tego było mało – jest także niezwykle pożyteczny. Ty też korzystaj z niezwykłych właściwości swojego kota!

1. Kot motywuje do sprzątania

Nic nie motywuje do odkurzania tak, jak fruwające kłęby kłaków i żwir rozniesiony w po całym mieszkaniu. A kto nigdy nie czyścił zarzyganej przez kota pościeli czy kanapy (a nawet laptopa), ten życia nie zna. 

2. Z kotem nie potrzebujesz budzika

Znasz to uczucie senności i ociężałości, gdy śpisz za długo? Ja nie – bo mam w domu wspaniały wynalazek, jakim jest kot. Z nim nie musisz nastawiać budzika, możesz być pewien/pewna, że umierający z głodu kot już znajdzie sposób, żeby Cię obudzić na pierwsze i drugie śniadanie. Przycisk „drzemka” w telefonie to Twój najlepszy przyjaciel? Kot rozwiąże także i ten problem, wsadzając Ci łapę głęboko w oko.

3. Nie możesz, bo kot na tobie leży

Jeśli mieszkasz z innymi domownikami, kot to idealna wymówka, by podać Ci kawę czy kieliszek wina, bo przecież „kot na mnie leży”. To też świetna sposób, by nie wstawać z łóżka wcale lub uciąć sobie niezobowiązującą drzemkę. 

4. Kot to świetny rozmówca

Stopień gadatliwości zależy oczywiście od konkretnego modelu, ale darcie japy po powrocie do domu to chyba klasyk. W kocim repertuarze na pewno znajdziesz także: dej smaczka, nudzi mi się, nie wiem, co ze sobą zrobić, może pójdę spać. Kotu możesz opowiedzieć o wszystkim – kot nie ocenia, a Twoje sekrety są z nim bezpieczne. 

5. Kot dobrze wygląda i pasuje do wszystkich wnętrz

Spędzasz godziny, przeglądając dodatki do domu i sposoby na uatrakcyjnienie wnętrza? Pamiętaj, że najpiękniejszą ozdobą jest czworonożny, puchaty eksponat. Możesz go postawić, a częściej położyć, w dowolnym miejscu – na parapecie, kanapie, stole czy podłodze. Pięknie prezentuje się także na lodówce czy przewieszony przez telewizor. Co więcej, nie zabiera dużo miejsca. 

6. Kot motywuje do zamykania deski sedesowej

Kot to najlepszy sposób, by nauczyć Twojego/Twoją partnera/kę zamykania deski klozetowej. I tu już bez żartów – kot naprawdę może do niej wpaść i się utopić. Nie ma sensu ryzykować.

7. Masz o czym rozmawiać z dzieciatymi znajomymi

Nie masz dzieci i czujesz się wykluczony/a z rozmowy? Już nie musisz. – Spałem tylko 4 godziny, dziecko co rusz budzi mnie w nocy…Doskonale Cię rozumiem! Mój kot żąda karmienia o 2:00 i 4:00 nad ranem. Moi znajomi uwielbiają takie porównania! 

8. Kot przynosi szczęście

Przesąd mówi, że jak czarny kot (a także szary, rudy i biały) przebiegnie Ci drogę w domu, wystarczy dać smaczka, a los będzie Ci przychylny. 

Zobacz również

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Używamy ciasteczek Więcej

W ramach naszego bloga używamy plików cookies wyłącznie w celach statystycznych/analitycznych. Czytając Kotton.pl wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

Zamknij