żywienie kotów

Mokre danie, jaśnie panie

2013-07-02

W życiu Nikona jest jedna ukochana, z którą w boju o serce kota pańcia nie ma żadnych szans – Mokra Karma. Wszystko, co pływa w sosie lub zanurzone jest w galaretce, wywołuje radosne kocie kwilenie, a dłuższa rozłąka dramatyczne sceny opery kociej.

W poszukiwaniu rozwiązania, które zadowoli zarówno kota, jak i nasze sumienia (a docelowo także portfele), wpadliśmy na Bozitę w ekonomicznych, 370-gramowych opakowaniach. Świetny skład, cena za kg i sposób pakowania (nareszcie kartonik, a nie puszka) pozwala sądzić, że będzie to nasza ulubiona karma na dłużej. Aby nie być gołosłowną, kolejne smaki już jadą kurierem do Nikona.

Skład Bozity z jagnięciną widocznej na zdjęciach: kurczak, jagnięcina (7,2% w każdym kawałku), wołowina, wieprzowina, węglan wapnia, drożdże (ß-1,3/1,6 glucan, 0,01%). W sumie aż 93% mięsa. Om nom nom nom!

Ten post też nie jest sponsorowany :)

Zobacz również

6 komentarzy

 • Reply Artur 2016-05-23 at 09:08

  A słyszeliście może o karmach OBT ?

  Stosuje je już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony.

  Pozdrawiam

  • Reply Kot Kotton 2016-05-28 at 00:04

   Nie znałam jej, mokra ma bardzo fajny skład. Szkoda tylko, że same puszki – nasz Nikon nie rusza puszkowanego.

 • Reply Filip 2016-07-03 at 11:01

  Ja mogę Ci w pełni polecić karmy Oven Baked Tradition. Są doskonałe, spróbuj sam.

  • Reply Kot Kotton 2016-07-04 at 22:20

   Hej Filip, a nie za dużo w nich zbóż? W składzie ryż, jęczmień, owies…

 • Reply Dagmara 2017-03-13 at 13:39

  Chciałabym przestawić kota na lepsza (czytaj zdrowszą karmę). Wzięliśmy kotka od pani hodowczyni, która karmiła ją tzw. marketówkami, czyli wartości odżywczych maławo.. Udało nam sie przestawić kotkę na lepsza karmę suchą ale mokra to jest dla mnie Everest – kotka się prędzej zagłodzi niż choćby skosztuje innej karmy.. Czy są na to jakieś wskazówki?

  • Reply Kot Kotton 2017-03-20 at 21:43

   Hej Dagmara, musisz zacząć stopniowo wprowadzać mokrą karmę – może być gorszej jakości lub dobrą karmę dosmaczać. Ja mieszam mięsne saszetki z pastą Miamor (Miamor Cat Snack) i dużo łatwiej mi Nikona przekonać do mięska :)

  Zostaw Komentarz

  Używamy ciasteczek Więcej

  W ramach naszego bloga używamy plików cookies wyłącznie w celach statystycznych/analitycznych. Czytając Kotton.pl wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek.

  Zamknij